Uitdagingen voor Flux Partners in 2023

Tendermanagement icon Duurzaam icon Omgevingsmanagement icon Inkoopmanagement icon Contractmanagement icon Projectmanagement icon

Uitdagingen voor Flux Partners in 2023

Bij Flux Partners werken we met vijf strategische pijlers naar één ultiem doel: de Red Bull Sports van onze sector worden. Dat betekent dat we willen uitblinken in ons werk door grenzen te verleggen, te investeren in talentontwikkeling en altijd te streven naar een plek op het podium.

In het afgelopen jaar hebben we flinke stappen gemaakt ten aanzien van de energietransitie. Zo hebben we een groot aantal duurzame opdrachten uitgevoerd, waaronder projecten met betrekking tot warmtetransport, windparken en alle bijbehorende infrastructuur. Nu dit succesvolle jaar erop zit en we in het tweede kwartaal van het nieuwe jaar zijn aanbeland, is het tijd om weer te focussen op de concrete acties die voor 2023 op de planning staan. In deze blog delen we graag onze visie en de uitdagingen die we tegenkomen in onze strijd om pole position.

1. Onze familiaire cultuur behouden in een groeiende en veranderende organisatie

Bij Flux Partners werken we continu aan het opbouwen en onderhouden van relaties. Met onze klanten, maar ook binnen het bedrijf. Hierdoor voelt ons team echt aan als een familie: we zorgen voor elkaar, staan open voor verschillen en maken dingen bespreekbaar. Tegelijkertijd is de organisatie van Flux Partners flink aan het veranderen. We krijgen steeds meer uitdagende opdrachten en ons team groeit met nieuwe talenten. Daarom staat voor 2023 op de planning om onze hr-strategie voor de komende drie jaar uit te werken. Het doel van deze strategie is om te blijven groeien als organisatie, zodat we onze medewerkers de leukste opdrachten binnen de sector kunnen blijven aanbieden, terwijl we toch onze familiaire bedrijfscultuur behouden.

2. Storytelling sluit aan bij onze employer branding

Familiair, Leuk, Uitdagend en Xcellent: dat is waar Flux voor staat binnen onze employer branding. Bij Flux Partners werken we aan de leukste toonaangevende projecten binnen onze sector, als één hechte familie met ervaren krachten én gemotiveerde nieuwkomers. Iedereen heeft zijn eigen unieke talenten en krijgt bij ons de mogelijkheid om deze te blijven ontwikkelen. We hechten veel waarde aan samen presteren, maar ook samen plezier maken krijgt bij ons veel aandacht. Ons doel voor het komende jaar is om onze storytelling aan te laten sluiten bij deze waarden. Dit betekent dat we naar buiten brengen wie onze Flux-mensen zijn, waar we als organisatie voor staan en wat we doen, op een manier die inspireert en motiveert. Zo zorgen we dat we als organisatie kunnen blijven groeien door nieuwe talenten aan te trekken die passen binnen onze familiaire cultuur.

3. De Flux Academy laat iedereen zichzelf overtreffen

Wij geloven dat je als bedrijf alleen kunt groeien als je medewerkers dat ook doen. Daarom investeren we in de persoonlijke én professionele ontwikkeling van onze medewerkers. Hierbij houden we ons vast aan het 70/20/10-model, dat ervan uitgaat dat 70% van het leren plaatsvindt in de praktijk en 20% via kennisdeling en interactie met collega’s. De overige 10% van het leren en ontwikkelen vindt plaats door het volgen van trainingen. Daarom hebben we in 2022 de Flux Academy verder doorontwikkeld: ons interne opleidingsprogramma waar we trainingen aanbieden voor het ontwikkelen van vaardigheden die we belangrijk vinden om in de toekomst aan onze klanten een goede service te leveren. Ons doel voor dit jaar is om het 70/20/10-programma van de Flux Academy onderdeel van het Flux-DNA te laten worden, zodat iedereen bij Flux Partners de kans heeft om zichzelf te overtreffen.

4. Integrale projectteams overtreffen de verwachtingen van onze klanten

Bij Flux Partners komen klanten vanuit het hele land om ingewikkelde uitvragen te doorgronden en samen met ons het winnende plan te schrijven. De Flux-mentaliteit gaat echter verder dan dat. We streven niet alleen naar de winnende tender; we willen blijvende impact realiseren en duurzame resultaten boeken. Daarom leveren we altijd een beetje extra dan klanten van ons verwachten. Ons doel voor 2023 is dan ook om oplossingen te leveren die de verwachtingen van onze klanten overtreffen. Onze integrale projectteams moeten daarom optimaal samenwerken met onze klanten. We stellen samen met hen KPI’s op om het resultaat meetbaar te maken en we bieden effectieve oplossingen die de volledige levenscyclus van een project bestrijken. Op die manier maken we écht het verschil voor onze klanten.

5.Partnerschappen met de markt en plannen over toekomstige projecten

Flux Partners werkt samen met de markt om plannen te maken voor toekomstige projecten. Dit doen we vanuit een gezamenlijk belang. We kijken allereerst naar de behoeften van de markt: wat zijn de doelen en waar willen onze klanten in groeien? Vervolgens kijken we naar wat wij hierin kunnen bieden en hoe we onze dienstverlening hierop kunnen afstemmen. Onze laatste maar zeker niet minst belangrijke uitdaging voor dit jaar is dan ook om samen met onze klanten invulling van de werkvoorraad voor 2024 per kwartaal overeen te komen. Dit zorgt voor een goede samenwerking met onze klanten, waardoor we beter kunnen anticiperen op hun behoeftes.